Vaillant – Demirdöküm

Hakkında

Vaillant Demirdöküm

Isıtma, su ısıtma ve iklimlendirme sektörlerinde faaliyet gösteren DemirDöküm 1954 yılında İstanbul’da kurulmuştur. DemirDöküm; kuruluşundan bu güne geçen süre içerisinde Türk sanayisinin gelişmesine katkılarda bulunmuş, birçok yeni yatırımı hayata geçirmiş, tüketicisine üstün teknoloji sunmuş, sektördeki kaliteyi her geçen gün yükseltmiştir.

Türk tüketicisi, ısıtma sektöründeki bir çok cihaz, sistem ve hizmetle DemirDöküm aracılığı ile tanışmıştır. Türkiye’ de ilk döküm radyatör, kazan, soba, kat kaloriferi, şofben, panel radyatör ve kombi üretimini gerçekleştirmiş olan firmamızın markası “ısı konforu” ile özdeşleşmiştir.

DemirDöküm, müşterilerine mühendislik alt yapısı kuvvetli ve yaygın bayi teşkilatı ile hem ürün satışı hem de anahtar teslim sistem sunumu konularında hizmet vermektedir. Ayrıca, güçlü servis teşkilatı ile de müşteri memnuniyetini daima ön planda tutarak, satış sonrası hizmetlerini çok hızlı bir şekilde karşılamaktadır. DemirDöküm, bugün yaygın yetkili satıcı, yetkili servis ve satış noktası ağı ile Türkiye ısıtma sektöründe lider konumdadır. 2007 yılında dünya ısıtma sektörünün lider firması Vaillant Group bünyesine katılan DemirDöküm, bu sinerjinin de katkısı ile iç pazardaki liderliğine, ihracattaki önemli atılımlarını da eklemektedir. Ürettiği ürünler arasında Kombi, Termosifon, Şofben, Klima, Panel Radyatör ve Güneş Enerjisi Sistemleri yer almaktadır.

Öğretmen 1

Engin DURAS (Makina Mühendisi, Stratejist & Danışman)

1979 yılının Ocak ayında Niğde ilinin Bor ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Niğde tamamlayarak Niğde Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra, Selçuk Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünü kazanarak 2003 yılında Makina Mühendisliği eğitimini tamamladı. Askerliğini Jandarma olarak Ankara da yaptı. Türkiyede ki İlk AB projelerinden olan Plastikte Atılım Projesinin Proje koordinatörlüğü yaparak iş hayatına adım attı. Özel sektörde değişik alanlarda çalıştı. Belediye Başkan Danışmanlığı ve Milletvekili danışmanlıkları yapan Engin DURAS İşletme koçluğu ve iş geliştirme alanlarında faaliyet gösterdi. Halen üst düzey şirketlerde Stratejik Yönetim Danışmanlığı hizmeti veriyor. Aynı zamanda DemirDöküm firmasının Güneş Enerjisi Proje Yöneticisi olarak enerji sektöründe çalışmalarına devam etmektedir.

İletişim bilgileri

Gsm: 0532 765 05 31  Dahili: 0216 516 2113

Öğretmen 2

Mustafa BALKAN (Elektrik Mühendisi)

1973 yılında Bursa’da doğdu.İlk,orta,lise öğrenimini Bursa’da tamamladı.Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesini Elektrik Bölümünden mezun oldu.

2000 yılında ısıtma&sogutma sektöründe Vaillant Isı  Sanayi Tic.Ltd.Şti bünyesinde çalışmaya başladı.Sırasıyla Vaillant Akedemi Tesisat Eğitmeni,GM yardımcı Asistanı,Servis Müfettişi,Protherm ve Klima Servis Yöneticisi,Protherm Teknik&Eğitim Müdürü,Vaillant Teknik Çözüm Yöneticisi ve son olarakta DemirDöküm Teknik& Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktadır

İletişim bilgileri

Gsm :0533 735 38 43  Dahili : 0 216 558 80 00

Ürünler ve çözümler

DEMİRDÖKÜM
sıtma, su ısıtma ve iklimlendirme sektörlerinde faaliyet gösteren DemirDöküm 1954 yılında İstanbul’da kurulmuştur. DemirDöküm; kuruluşundan bu güne geçen süre içerisinde Türk sanayisinin gelişmesine katkılarda bulunmuş, birçok yeni yatırımı hayata geçirmiş, tüketicisine üstün teknoloji sunmuş, sektördeki kaliteyi her geçen gün yükseltmiştir.
Türk tüketicisi, ısıtma sektöründeki bir çok cihaz, sistem ve hizmetle DemirDöküm aracılığı ile tanışmıştır. Türkiye’ de ilk döküm radyatör, kazan, soba, kat kaloriferi, şofben, panel radyatör vekombi üretimini gerçekleştirmiş olan firmamızın markası “ısı konforu” ile özdeşleşmiştir.
DemirDöküm, müşterilerine mühendislik alt yapısı kuvvetli ve yaygın bayi teşkilatı ile hem ürün satışı hem de anahtar teslim sistem sunumu konularında hizmet vermektedir. Ayrıca, güçlü servis teşkilatı ile de müşteri memnuniyetini daima ön planda tutarak, satış sonrası hizmetlerini çok hızlı bir şekilde karşılamaktadır.
DemirDöküm, bugün yaygın yetkili satıcı, yetkili servis ve satış noktası ağı ile Türkiye ısıtma sektöründe lider konumdadır.
2007 yılında dünya ısıtma sektörünün lider firması Vaillant Group bünyesine katılan DemirDöküm, bu sinerjinin de katkısı ile iç pazardaki liderliğine, ihracattaki önemli atılımlarını da eklemektedir.

 • DemirDöküm’ün Türkiye’de sektöründe sunduğu ilkler:
 • İlk Döküm Radyatör
 • İlk Panel Radyatör
 • İlk 25mm Hatveli Panel Radyatör
 • İlk Döküm Kazan
 • İlk Şofben
 • İlk Poliüretan Gövdeli Termosifon
 • İlk Kombi
 • İlk Yoğuşmalı Kombi
 • İlk Gaz Yakıtlı Soba
 • İlk ISO 9002
 • İlk 10 yıl garanti (Panel Radyatör)
 • İlk Desenli Düz Yüzlü Panel Radyatörİlk
 • Portmanto Panel Radyatör
 • İlk Dekoratif Klima Dış Ünitesi
 • İlk Yakıt Pili Bipolar Plakası
 • İlk Rollbond Solar Kollektör

AR&GE Çalışmaları
DemirDöküm Ar-Ge çalışmaları kapsamında yapılan projelerde, DemirDöküm Ar-Ge mühendisleri tarafından tasarlanan yazılım ve donanım kullanılmakta olup, gelişen ve değişen tüketici ihtiyaçlarının en yüksek seviyede karşılanması hedeflenmektedir.
Stratejik olarak çevre, verimlilik, yenilebilir ve alternatif enerji kaynaklarının kullanımı, sistem yaklaşımı ile kişisel çözümler üretme ve otomasyon-iletişim teknolojisinin ürünlere uygulanmasıyla beraber güneş enerjisi sistemleri, kaskad çözümler ve akıllı kontrol sistemleri temel Ar-Ge konuları arasındadır.

Kalitemiz
Türk DemirDöküm Fabrikaları’nda kalite sistemleri hammadde/malzeme girişinden, yan sanayi değerlendirmelerine, üretimden sevkiyat noktasında kontrole uzanan kapsamlı bir süreç içinde uygulanmaktadır. Üretimde 5S, FMEA, 6 Sigma, Kaizen ve SPC kontrol gibi yöntemleri ile beraber OPF(one-piece-flow) üretim teknolojisi ile tüm çalışanlara kalite sorumluluğunun yüklendiği bir anlayış hakimdir.
Tesislerimizdeki tüm üretim proseslerinde çevrenin korunması temel girdidir. Kombi ve şofben eşanjörleri çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen su bazlı alüminyum boya ile kaplanmaktadır. Fabrikalarda ortaya çıkan tüm teknolojik ve evsel atık sular, gelişmiş arıtma tesisinde biyolojik ve kimyasal olarak arıtılmakta ve katı atıklar yönetmeliklere uygun olarak yok edilmektedir.
Bu kapsamda hem ürünlerimiz, hem tesisimiz Türkiye ve Dünya’daki kalite uygunluk belgelerine sahiptir. Bozüyük tesisimiz Türkiye’ deki ilk ISO 9000 kalite belgesini alan kuruluştur.

İhracat
İlk ihracatına 1968 yılında Ürdün’e döküm radyatör satarak başlayan DemirDöküm, bugün geniş ürün yelpazesi ile Çin’den Şili’ye uzanan bir coğrafyada 40’tan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.  İhracat yaptığımız ülkelerde partnerlerimizle uzun dönemli çalışma hedefi ve markamızın gücünü bu pazarlarda da gösteren bir yapılanma içinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Ürün 1

Lykia 2,25 Collector

SELEKT YÜZEYLİ BAKIR BORULU ABSORBER PLAKA

 • Güneş ışınlarını %95 oranında emen seçici yüzeyli absorber plaka
 • Lazer kaynaklı, yekpare Absorber plaka
 • Yüksek sıcaklığa karşı mükemmel dayanımlı yapı

PRİZMATİK DESENLİ TEMPERLİ CAM

 • Solar radyasyon ışınlarını optimum düzeyde geçirme
 • Prizmatik deseni sayesinde güneş ışınlarını hapseden yapı
 • Temperli olması nedeniyle yüksek mukavemet

YÜKSEK DAYANIMLI DIŞ ÇERÇEVE

 • Eloksal kaplaması ile dış ortam şartlarına karşı dayanıklı özel Alüminyum alaşımlı dış çerçeve
 • Servis gereken durumlarda kolayca cam değiştirmeye uygun cam çıtası dizaynı
 • Mükemmel kasa tasarımı ile 5000N yük altında bile hasar görmeyen dış çerçeve
 • Çerçeve üzerinde bulunan havalandırma tapaları sayesinde yoğuşma koruması ve yüksek sistem performansı

MAKSİMUM İZOLASYON

 • 30 mm kalınlığa sahip, yüksek dayanımlı özel taş yünü izolasyonu
 • Silikon esaslı ve yüksek mukavemete sahip alt plaka yapıştırıcısı
 • Dış ortam şartlarına ve UV ışınlarına dayanıklı EPDM fitil ve conta kullanılarak yüksek sızdırmazlık

 

LYKIA BAKIR KOLLEKTÖR TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kollektör Ölçüleri:2145*1045*77,5 mm

Brüt Alan: 2,25 m2

Net Alan: 2,08 m2

Ağırlık: 37 kg

Solar Sıvı Kapasitesi: 1,16 lt

Bağlantı Ebadı: ¾’’ İnch

İzolasyon Malzemesi: Taş Yünü 60kg/m3

Cam Kalınlığı:4mm

Solar Verim:%74

Maksimum Çalışma Basıncı:10 Bar

Absorbsiyon:%95

Emisyon:%5

 

 

 

Ürün 2

SOLAR SİSTEM ÇÖZÜMLERİ

Bildschirmfoto 2015-10-05 um 17.23.42

Örnekler

IMG_3507 IMG_1470 IMG_1471 IMG_1475 8Screen Shot 2014-02-07 at 4.38.13 PM